Kiedy AMD dostarcza produkty wykonane w procesie 40nm i w pełni zgodne z DirectX 11, Nvidia wydaje się być raczej spokojna. Firma twierdzi, że DirectX 11 nie jest aż tak ważny.
Ekipa zielonych zaprezentowała kartę Tesla na konferencji technologicznej kart graficznych (ang. GPU Technology Conference). Jak wiemy, Fermi zawiera funkcje korekcji błędów ECC oraz pamięć cache L2, które zostały stworzone specjalnie dla obliczeń CPGPU.

Szef Nvidii do spraw naukowych, Bill Dally, nie zaprzecza możliwości zawarcia w Fermi pamięci cachce L3 w nadchodzącej przyszłości, dodając, że zysk wydajności wynikający z zastosowania pamięci podręcznej L2/L3 zależy od aplikacji, w jakich używa się karty.
Dally powiedział też, że Fermi to najlepsza architektura GPU wszechczasów, wspominając, że najwęższym gardłem opracowania nowych kart graficznych będzie zużycie energii.
Źródło:
EXPreview